Masz pomysł na dobry Internet? Mamy dla Ciebie grant!

PDF Drukuj
   Czwartek, 03. Kwiecień 2014 07:27
Masz pomysł na dobry Internet? Mamy dla Ciebie grant! . 2014-04-03 06:34.

Share

Rozpoczyna się nabór wniosków do VI edycji konkursu „Odkryj e-wolontariat”. Organizatorzy czekają na pomysły działań społecznych w sieci.

Fundacja Dobra Sieć wraz z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności już po raz szósty zapraszają do udziału w konkursie „Odkryj e-wolontariat”, którego celem jest wspieranie najciekawszych pomysłów na projekty społeczne prowadzone w sieci. Dzięki pracy e-wolontariuszy możliwe jest rozwiązywanie ważnych problemów społecznych i działanie na rzecz wspólnego dobra. Macie pomysł na dobry Internet? Od 1 kwietnia możecie zgłosić go do konkursu!

Dotychczas w konkursie
Wśród laureatów konkursu znaleźć można tworzoną przez internautów mapę polskich zabytków (otwartezabytki.pl), projekty poradnictwa i wsparcia (amazonki.net), czy wirtualną bibliotekę (wolnelektury.pl). Prowadząc konkurs od 2009 r. zebraliśmy ponad 150 przykładów projektów związanych z e-wolontariatem, czyli wolontariatem w całości lub częściowo wykonywanym za pośrednictwem Internetu. To dowód na to, jak wielka chęć do działania drzemie w polskich internautach! – mówi Marzena Kacprowicz z Fundacji Dobra Sieć, koordynator programu E-wolontariat. By rozwijać społeczny potencjał Internetu, tym razem organizatorzy dofinansują najlepsze pomysły na nowe projekty.

Nowa formuła!
W 2014 r. konkurs „Odkryj e-wolontariat” staje się konkursem grantowym,  składającym się z dwóch etapów. W pierwszym uczestnicy składać będą wnioski wstępne, w których naszkicują pomysł na projekt. Spośród nich Kapituła Konkursu wyłoni 10 finalistów, którzy wezmą udział w inspirujących warsztatach. Zadaniem finalistów będzie dopracowanie koncepcji i złożenie pełnych wniosków. Najlepsi z najlepszych otrzymają grant na realizację pomysłu na społeczną działalność w sieci! Podsumowanie konkursu odbędzie się jesienią 2014 r. w Warszawie.

Nabór wniosków od 1 kwietnia
Szansę na udział w konkursie mają organizacje, instytucje i grupy nieformalne, które chcą prowadzić projekty społeczne w sieci. Wnioski składać można poprzez formularz dostępny na stronie http://e-wolontariat.pl/pl/konkursy/odkryj-e-wolontariat. Formularz będzie aktywny do 30 kwietnia. Zachęcamy do zapoznania się z dostępnym na stronie regulaminem. Więcej informacji: http://www.e-wolontariat.pl/pl/konkursy/odkryj-e-wolontariat

Kontakt:
Marzena Kacprowicz - m.kacprowicz@e-wolontariat.pl
Beata Borowiecka - b.borowiecka@e-wolontariat.pl

 

Wybierz język

Jesteś tutaj:

Subregion Wzgórza Dalkowskie uczestniczy w projekcie wspierania partycypacji społecznej "Decydujmy Razem".
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013Grupa Partnerska Fundacja Porozumienie Wzgórz Dalkowskich jest członkiem Krajowej Sieci Grup Partnerskich na rzecz Zrównoważonego Rozwoju, wspieranej przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska

 

portal rolniczy

 

stat4u