Panele tematyczne dla władz samorządowych

PDF Drukuj
   Środa, 26. Luty 2014 12:02
Panele tematyczne dla władz samorządowych . -0001-11-30 00:00.

Share

W dniach 21- 22 luty 2014r., w Szklarskiej Porębie, odbyły się panele tematyczne z zakresu najlepszych szwajcarskich praktyk w zakresie zaangażowania społecznego i planowania zagospodarowania przestrzennego.

Celem szkolenia było przygotowanie władz samorządowych i pracowników szczebla zarządzającego   do efektywniejszego zarządzania samorządem włączając w proces ten społeczność lokalną, a także ukazanie dobrych praktyk w tym zakresie na przykładzie jednostek publicznych ze Szwajcarii.
Podczas zajęć uczestnicy poznali stan wdrożenia i zaawansowania prac w ramach projektu pn.  „Europejska Koalicja Partycypacji Obywatelskiej – czyli polsko – szwajcarski transfer wiedzy  i doświadczeń na rzecz  społeczności lokalnych”, który realizowany jest przez Gminę Kożuchów w Partnerstwie z Fundacją „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich” i Stowarzyszeniem InteGREAT ze Szwajcarii.
W ramach szkolenia uczestnicy podjęli dyskusję nt. wykorzystania środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na Wzgórzach Dalkowskich i omówili zakres planowanych prac do wykonania na lata 2014 -2015r. Przedstawiono również sposoby aktywizowania mieszkańców w działania na rzecz dobra publicznego, w tym  omówiono zakres funkcjonowania Lokalnego Funduszu Grantowego i jego komplementarność z wdrażanym projektem z Funduszu Partnerskiego. Obecnie w ramach projektu zaangażowanych jest już ponad 200 wolontariuszy, który pracują na rzecz dobra wspólnego.  Zarówno mieszkańcy jaki lokalne władze dostrzegają pozytywną zmianę w środowisku jaka powstaje za sprawą wdrażanego projektu. 

Wybierz język

Jesteś tutaj:

Subregion Wzgórza Dalkowskie uczestniczy w projekcie wspierania partycypacji społecznej "Decydujmy Razem".
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013Grupa Partnerska Fundacja Porozumienie Wzgórz Dalkowskich jest członkiem Krajowej Sieci Grup Partnerskich na rzecz Zrównoważonego Rozwoju, wspieranej przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska

 

portal rolniczy

 

stat4u